fbpx

Księżyc z mosiądzu do sypialni

 

Wykonany z mosiądzu o grubości 1 mm

Powierzchnia jest oksydowana a następnie usuwam oksydę wydobywając złote odcienie

Wymiary 80 x 80 cm

Podświetlenie LED

 

Księżyc ten wykonałam za zamówienie – będzie podwieszony do sufitu w sypialni. Ponieważ w projekcie sypialni jest dużo ciemnych kolorów – drewna orzechowego, ciemnoszarego grafitu – zdecydowaliśmy się na mosiądz. Oksyda na mosiądzu ma brązowo szare odcienie – natomiast polerowane powierzchnie ożywią całość i dodadzą blasku charakterystycznego dla księżyca. 

Tak widzę księżyc w środku nocy, gdzie tylko kilku dni brakuje do pełni. Jest ogromny i w bezchmurną noc dominuje na tle czarnego nieba swoim ciepłym światłem. Struktura księżyca została wycięta laserem i podświetlona ciepłym światłem. Całość zaoksydowałam na brunatny kolor, następnie polerując usuwałam oksydę wydobywając złote odcienie, aby odwzorować strukturę powierzchni – kratery, morza i wyżyny.  Księżyc jest zagięty do wewnątrz co daje wrażenie trójwymiarowości. Obraz ten jest elegancki, wyrazisty, przyciągający uwagę.

 

Pasek LED i zasilacz ukryte są za obrazem. Idealnie byłoby podłączyć go do zasilania ze ściany, np. przeznaczonego pod kinkiet, ale można również podłączyć kabel wtykany do gniazdka. Potrzebne zasilanie 230V.