fbpx

Metalowy obraz Słońce

 

Wykonany ze stali węglowej o grubości 1 mm powierzchnia jest oksydowana

oraz z cortenu grubości 1 mm naturalnie wyrdzewionego

Wymiary 92 x 92 cm

 

Ostatnie zdjęcie to fotografia Słońca zrobiona przez NASA (ze strony https://bigthink.com/hard-science/iss-sun-photo/). Zaskoczył mnie kolor i faktura powierzchni słońca. Zawsze Słońce kojarzyło mi się z jasnym złotem, a tutaj od razu przyszedł mi na myśl corten. Długo zastanawiałam się jak mogę w metalu odtworzyć ten widok, który mnie zaskoczył i jednocześnie zachwycił. I tak powstał ten obraz. Corten wyrdzewiałam kilka razy, aby najdokładniej odwzorować powierzchnię słońca ze zdjęcia NASA, aż w końcu się udało. Widać to szczególnie na zbliżeniu z komarem :).

Obraz składa się z dwóch blach: stali czarnej oksydowanej jako rama i cortenu jako Słońce, ta druga blacha zamontowana jest z dwucentymetrowym dystansem. Pomiędzy nimi jest zamontowane oświetlenie, aby stworzyć wrażenie trójwymiaru i jeszcze lepiej odwzorować rozżarzone Słońce.

Wpisze się dobrze w nowoczesne wnętrza – loftowe i minimalistyczne, w których dominują naturalne materiały. Dobrze prezentuje się ze swoim negatywem – “czarną planetą”.