Metalowy obraz w stylu „urban jungle”

 

Wykonany w stali corten o grubości 1 mm

Powierzchnia pokryta jest naturalną rdzą

Wymiary 100 x 70 cm

Opcja: Podświetlenie LED

 

Jest wiele odmian Kalatei, różnią się one paskami i wybarwieniem. Zapewne Calathea ornata nie jest tak popularnym motywem w designie jak liść Monstery, ale chyba jest popularniejsza jako roślina w naszych domach. Mnie urzekła w niej prostota – w sumie pospolity kształt liścia, ale charakterystyczne prążki od razu nam mówią co to za liść. Nawet jeśli nie pamiętamy jej nazwy. Bardzo popularna obecnie koncepcja urban jungle zachęca nas do wprowadzenia roślin do domów, używania tapet i tkanin w ogromne tropikalne wzory, a przynajmniej włożenia do wazonu pojedynczego liścia.

Ja chciałam zaproponować liść Calathea ornata w cortenie, w naturalnie zardzewiałej stali, który dzięki podświetleniu stworzy klimat wieczorem. Rudy corten pięknie komponuje się z zielenią, także obraz ten idealnie pasowałby do pomieszczenia pełnego kwiatów, do „urban jungle”.

Jeśli zastanawiasz się co to jest corten zapraszam do przeczytania mojego wpisu na blogu.

Pasek LED i zasilacz ukryte są za obrazem. Idealnie byłoby podłączyć go do zasilania ze ściany, np. przeznaczonego pod kinkiet, ale można również podłączyć kabel wtykany do gniazdka. Potrzebne zasilanie 230V.