Panele oksydowane do kredensu

 

Wykonane ze stali węglowej o grubości 1,5 mm

Stal była oksydowana i zabezpieczona woskiem

Wymiary jednego panelu 87 x 70 cm

Uchwyty wykonane z tego samego materiału

 

W apartamencie miesza się wiele stylów: loftowy – za sprawą cegiełek na niektórych ścianach, mauretański, jako ukochany styl właścicieli, który musiał się pojawić – za sprawą kafli w kuchni oraz dywanu i wielkomiejski szyk – za sprawą ciepłej szarości na stolarce i eleganckich lamp. W to wszystko miał wpasować się kredens, który miał być ważnym elementem wystroju salonu.

Na panele na drzwi zaproponowałam zatem stal węglową oksydowaną na czarno, która wprowadza loftowy, trochę surowy klimat. Powierzchnia jej jest satynowa a kolor niejednorodny, zawiera mnóstwo odcieni szarości, brązu, czarnego i niebieskiego. W zależności od oświetlenia zmienia się. Przez swój satynowy połysk przyjmuje też kolory otoczenia. Kolor idealnie zgrał się z sofą, która pokryta jest materiałem wyglądającym jak zamsz w kolorze ciemnej stali.

Wzór na panelach miał nawiązywać do wzorów mauretańskich. Długo szukaliśmy tego jedynego, aż finalnie zaproponowałam wzór inspirowany wzorem z mosiężnego talerza pochodzącego prawdopodobnie z Iranu, który zobaczyłam w jednym z muzeów. I to zagrało.

Panele zostały naklejone na fronty kredensu polakierowanego na ciemny szary mat.